O nás

Co a kto je TunaSec?

TunaSec je skupina lidí, kteří se zabývají IT bezpečností a vidí smysl ve vzdělávání lidí v této oblasti. Nejužší tým tvoří pět lidí, ale spolupracujeme s množstvím expertů a nadšenců, kteří s námi sdílejí hodnoty. Našim cílem je poskytnout základy IT bezpečnosti co největšímu počtu lidí, kteří pracují s citlivými daty. Máme roky zkušeností se vzděláváním a víme, co je nejlepší pro efektivní učení. Působíme primárně v Brně a v Praze.

Zakladatelé

Filip Holec foto
Filip Holec
Filip je předsedou neziskové organizace TunaSec. Založil také vzdělávací akademii ENGETO, kde působí jako technický leader. V minulosti pracoval jako tester ve společnosti Red Hat a získal i vícero certifikátů.

Hacking je důležitou součástí jeho života z různých pohledů - například v podnikání, biohackingu, IT bezpečnosti nebo fyzické bezpečnosti (lockpicking).
Martin Žember foto
Martin Žember
Martin působí v oblasti IT bezpečnosti více než 12 let a aktuálně pracuje jako kontraktor v oblasti red teamingu, penetračního testování, analýzy zranitelností, malware, fyzické bezpečnosti systémů a v neposlední řadě programování.

Pravidelně přednáší na konferencích ohledně IT bezpečnosti v ČR i v Evropě. Mimo IT bezpečnosti se věnuje i fyzické bezpečnosti – otevíraní zámků (lockpickingu).
Kamil Vávra foto
Kamil Vávra
Kamil se etickým hackingem zabývá již od svých 15 let. Má bohaté znalosti získané nesčetnými hodinami výzkumu a o své poznatky se velkoryse dělí s komunitou, čímž přispívá k bezpečnějšímu prostředí internetu pro nás všechny.

Kamil je také zkušený bug bounty hunter a úspěšně nahlásil zranitelnosti společnostem po celém světě.
Věnuje se převážně ofenzivní webové bezpečnosti a momentálně pracuje jako Application Security Engineer.
Ján Masarik foto
Ján Masarik
Ján Masarik se specializuje na bezpečnost webových aplikací. Pracuje v bezpečnostním týmu Facebooku, a dříve měl na starosti bezpečnost společnosti Kiwi.com, kde založil tým specializovaný na aplikační a cloudovou bezpečnost.

Působí i jako konzultant pro menší firmy v oblasti bezpečnosti a je jeden z leaderů české odnože OWASP.
Petr Skyva foto
Petr Skyva
Petr je expert přes reverzní inženýrství a forenzní analýzu aplikací a binárek. Ve společnosti Cleverlance pracuje jako systémový inženýr se specializací na certifikáty, Apache Tomcat a Javu.

Má přesah i do DevOps, kde se specializuje na technologii Kubernetes. Působí i jako konzultant pro menší firmy v oblasti bezpečnosti. Vystudoval FIT VUT v Brně.

Certifikáty

Jako členové TunaSec máme následující certifikáty:

OSCPBurp Suite Certified PractitionerRed Hat Certified System AdministratorRed Hat Certified EngineerGoogle Cloud CertificationGoogle Cloud Certification
TunaSec z.s.
Moldavská 527/3, Bohunice, 625 00 Brno
Phone  +420 774 071 231
Envelope  info@tunasec.com