O nás

Co a kto je TunaSec?

TunaSec je skupina lidí, kteří se zabývají IT bezpečností a vidí smysl ve vzdělávání lidí v této oblasti. Nejužší tým tvoří pět lidí, ale spolupracujeme s množstvím expertů a nadšenců, kteří s námi sdílejí hodnoty. Našim cílem je poskytnout základy IT bezpečnosti co největšímu počtu lidí, kteří pracují s citlivými daty. Máme roky zkušeností se vzděláváním a víme, co je nejlepší pro efektivní učení. Působíme primárně v Brně a v Praze.

Filip Holec
Filip je projektovým leaderem neziskové společnosti TunaSec a organizuje meetupy brněnské komunity. Založil firmu ENGETO, kde působí jako technický leader a produkt manažer a věnuje se směřování společnosti dál. V minulosti pracoval jako tester ve společnosti Red Hat na Linuxových distribucích a získal i vícero Red Hat certifikátů.

Vystudoval FIT VUT v Brně a svůj volný čas tráví sebevzděláváním a organizací akcí a hackathonů. Hacking je důležitou součástí jeho života z různých pohledů - například v podnikání, biohackingu, IT bezpečnosti nebo fyzické bezpečnosti (lockpicking).
Martin Žember
Martin působí v oblasti IT bezpečnosti více než 12 let a aktuálně pracuje jako kontraktor v oblasti red teamingu, penetračního testování, analýzy zranitelností, malware, fyzické bezpečnosti systémů a v neposlední řadě programování. Baví ho účastnit se soutěží v rámci ČR i světa. Vyhrál také hackerskou soutěž Konference Security, která má dlouhou tradici mezi konferencemi v ČR.

Pravidelně přednáší na konferencích ohledně IT bezpečnosti – nedávno na Information Security meetupech pod záštitou OWASP, ale i na hackerské konferenci DefCamp v Bukurešti. Mimo IT bezpečnosti se věnuje i fyzické bezpečnosti – otevíraní zámků (lockpickingu).
Kamil Vávra
Kamil se etickým hackingem zabývá již od svých 15 let, kdy se poprvé dozvěděl o XSS a SQLi. Od té doby hlásí slabiny v zabezpečení systémů společností po celém světě. Aktuálně pracuje na pozici Application Security Engineer v společnosti Kiwi.com.

Zajímá se o ofenzivní bezpečnost, testování chyb a testování penetrace webových aplikací. Ve svém volném čase čte knihy o IT bezpečnosti.
Ján Masarik
Ján Masarik se specializuje na bezpečnost webových aplikací a často využívá vektorů útoku jako SSRF a HTTP request smuggling. Pracuje v bezpečnostním týmu Facebooku, a dříve měl na starosti bezpečnost společnosti Kiwi.com, kde založil tým specializovaný na aplikační a cloudovou bezpečnost. V rámci bug bounty programů nahlásil bezpečnostní zranitelnosti firmám jako Google, GitLab nebo Atlassian.

Jeho diplomová práce na automatizaci bug bounty systémů postavena na Kubernetes získala na FI MUNI i ocenění děkana fakulty. Působí i jako konzultant pro menší firmy v oblasti bezpečnosti a je jeden z leaderů české odnože OWASP.
Petr Skyva
Petr je expert přes reverzní inženýrství a forenzní analýzu aplikací a binárek. Ve společnosti Cleverlance pracuje jako systémový inženýr se specializací na certifikáty, Apache Tomcat a Javu.

Má přesah i do DevOps, kde se specializuje na technologii Kubernetes. Působí i jako konzultant pro menší firmy v oblasti bezpečnosti. Vystudoval FIT VUT v Brně.

Časová osa

Začali jsme se intenzivněji scházet začátkem roku 2018 primárně kvůli účasti na takzvaných CTF (Capture The Flag) událostech, kde soutěžíme s dalšími týmy s cílem vyřešit různé netriviální výzvy v oblasti IT Security.

Od roku 2014 se také účastníme množství konferencí, na kterých máme i přednášky, a od roku 2019 organizujeme vícero událostí v Brně s přesahem do IT bezpečnosti. Nyní chceme pomáhat dalším lidem, kteří o této oblasti nemají konkrétní představu a ocenili/potřebovali by s tím pomoct.

V roce 2019 jsme se umístnili v TOP 50 security týmů na světe v prestižní celosvětové soutěži Google CTF.

Certifikace

Máme specializaci v různých oblastech IT bezpečnosti podloženou vícero certifikacemi. Kromě certifikátů systémové adminsitrace RHCSA a RHCE máme v týmu i držitele certifikace OSCP z praktické části penetračního testování.

Lidé ze širší komunity TunaSec disponují dalšími hodnotnými certifikacemi IT bezpečnosti, jako například CISSP, CEH, CISA.

TunaSec z.s.
Koliště 1965/13a, Černá Pole, 602 00 Brno
Phone  +420 774 071 231
Envelope  info@tunasec.com