Workshop od TunaSec mi ukázal realně, co to znamená etický hacking. Přešli jsme si nástroje, které jsou k tomu využívány a to i s praktickými příklady. Také mi ukázal mnoho stránek a jiných zdrojů, kde se můžu o problematice více naučit a i případně trénovat na příkladech.
Ján Masarik z TunaSec mal na našom gymnáziu viacero workshopov v rámci predmetu Informačná bezpečnosť, na ktorých prakticky ukázal aké sú v online svete hrozby pre mladých ľudí a ako sa im brániť. Niektorých študentov dokonca nadchol pre kyberbezpečnosť tak, že sa jej začali aktívne venovať a pôsobil pre nich v úlohe mentora.
This personal testimony was an encouragement for our young people, both those in the first year of the course, and for those in the final year. Both had the opportunity to speak to someone who started in the area with a path similar to theirs. We've also clarified several doubts and curiosities in the area of Web Security.
Mezi naše klienty patří i společnost Liferay, která poskytuje CRM řešení pro velké banky a společnosti jako Bosch nebo VMWare.
Naše práce na projektu Penetrační test pro software Liferay DXP 7.3 spočívala v analýze bezpečnostních zranitelností, které se nacházejí v aplikaci. Tato aplikace byla po penetračním testu uvolněna zákazníkům na aktualizaci jejich verze Liferay LXP.
Rozsah práce byl se zákazníkem stanoven na 40 hodin, během kterých jsme testovali software z pohledu bezpečnostních zranitelností. Výsledkem bylo dodání reportu, kde byly rozepsány nalezeny zranitelnosti a také doporučení, jak tyto problémy opravit.